Başarıya Giden Yolda Yeşeren Umutlar kitabımdan

       Yolculuklar nasıl başlarsa öyle devam eder. İyiye doğru atılan adımlar, bilgiye doğru çıkılan erdemli yolların aydınlık ışığı, bulunduğumuz kavşaklarda gezdirir bizi. Ufkumuzu gölgeleyen meçhul düşüncelerin esaretinden kurtulur, aydınlık yolların yolcuları oluruz.

     İnsanların aydınlık baharı, hoş sohbetlerin kurulduğu, mutlu anların bir yörünge çizdiği, benliğindeki sevgi ve heyecanından geçer. Benliğimizde yeşeren, bitmek bilmeyen enerji bir güneş gibi vurur etrafımıza. Derin bir ufuk çizen o enerjinin yükseldiği bahar havalarında, uçuşan kuşlar kadar hür bir etki kalır benliğimizde.

       Sihirli yolların esrarengiz kapılarında, türlü heyecanlara sahne olan varlığımız, aslında oluşabilen tüm hüzünlerin, mutlulukların habercisidir. Varlığımız mutlu iklimlere koşmak isteyen gönlümüzün öncüsü olduğunda, bahara açılan eşsiz manzaralar kadar tarifsiz, büyülü bir dünyada gezdirir bizi. Yaşatılmak istenen en büyük erdem, insanın bıraktığı etkidir. Bu etki erdemliliğe çıkılan yolda, gönülden gönüle derin izler bırakan sevginin gücünden başka ne olabilir.

(Yeşeren Umutlar kitabımdan)

Cevat Ulu

Bu yazı Kitaplarım kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.