Karadeniz’de Yağmurdan Kaçarken Adlı kitabımdan

KARADENİZ’DE YAĞMURLAR ÇİSELERKEN

      Yağmurlar çiseler Karadeniz’de. Sessiz sessiz düşer yollara.  Deniz sessiz, ırmak sessiz, kuşlar sessiz gözler doğanın tılsımını. Doğa tatlı melodisini çalar. Yapraklarına düşer damlalar ağacın.  Gel der akan ırmak, yağmurlar çiselerken Karadeniz’de.

         Yağmurlar özgürlüğümüz bizim. Bir atmacanın kanadında uçmak kadar hafif gönlümüz, eteğinden yakalar da baharı. Yağmurlar altında özgürlüğün dinler tatlı melodisini. Biz yağmurlarla büyüdük Karadeniz’de. Yağmurlar kadar duru ve temiz akıp gitti gönlümüz. Uygarlığı öyle çizdik ve büyüttük kalbimizde. Karadeniz ikliminde korkusuzca söylediğimiz vatan türküleri yankılandı yamaçlarda.

      Özgürlük güzel bir duygudur Karadeniz’de. Yağmurlar çiselerken gezinmek güzeldir sahil boylarında, yollarda, yaylalarda. Çayları yudumlarken arkadaş sohbetlerinde, günü özgürce yaşamaktır. Tadan bilir bu duyguyu. Yağmurlar çiselerken Karadeniz’de.

Bu yazı Karadeniz'de Yağmurdan Kaçarken Adlı Kitabımdan kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.